GCSD-მ IREX-თან თანამრომლობით ახალი პროექტი დაიწყო
IREX-ისა და GCSD-ის თანამშრომლობის შედეგად დაიწო პროგრამის SHE’s GREAT! საქართველოში განხორციელება. პროგრამის მიზანია, გარდაქმნას არსებული გენდერული სტერეოტიპები, ხელი შეუწყოს ინკლუზიური საზოგადოების შექმნას და ახალგაზრდებში ლიდერული უნარ-ჩვევების განვითარებას.
ახალი პროექტი გლობალური პროგრამის ნაწილია, რომელსაც GCSD, სამოქალაქო განათლების პედაგოგთა ფორუმთან ერთად განახორციელებს. პროექტის ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეები, საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან, გაივლიან ტრენინგებს გენდერულ ნორმებსა და მასთან დაკავშირებულ საკითხებზე.  ისინი მიიღებენ მონაწილეობას “გენდერი და ჩემი თემის” (GMC) კლუბებში, ასევე ექნებათ საშუალება აითვისონ ტექნიკური უნარები STEAM-ის საგნებში (მეცნიერება, ტექნოლოგია, ინჟინერია, ხელოვნება/დიზაინი და მათემატიკა), იმუშაონ ჯგუფურად, გაიღრმავონ და შეიძინონ სხვადასხვა უნარი. პროექტის ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეები შექმნიან “თემის სამოქმედო გეგმებს”, რომლებსაც განახორციელებენ თავიანთ სკოლებში და/ან თემში.
პროგრამის SHE’s GREAT! მიერ შემოთავაზებული აქტივობები, გენდერის ნორმებთან მიმართებაში სკოლის მოსწავლეების ცნობიერების ამაღლებას, გოგონების გაძლიერებასა და მათი ლიდერული უნარების განვითარებას ემსახურება.
პროექტი დაფინანსებულია ქალთა გლობალური საკითხების შესახებ აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის მდივანის ოფისის მიერ.

GCSD has launched a new project in collaboration with IREX
IREX in close cooperation with GCSD will implement the program SHE’s GREAT! in Georgia. The program aims to transform gender stereotypes, build inclusive communities and develop leadership skills in young people.
The new project, implemented by the GCSD, together with the Civic Education Teachers Forum is part of a global program. Within the program, school children from different regions of Georgia undergo rigorous training through Gender and My Community (GMC) Clubs on gender norms and related topics. Additionally, participants will be invited to participate in “STEAM Activities”. The activities will provide club members with the opportunity to gain practical technical skills in STEAM subjects (Science, Technology, Engineering, Arts/Design, and Math). Furthermore, participants will implement their Community Action Plans in their schools and/or communities based on the project plans they developed during the GMC Club and STEAM Activities.
The activities of SHE’s GREAT! serves to raise the awareness of students about gender norms, empower girls and develop their leadership skills.
Overall, with the proposed activities, the SHE’s GREAT! program intends to promote the rights and empowerment of girls across Georgia.