სასწავლო/საინფორმაციო ტური რეგიონული არასამთავრობო და მედია საშუალებების წარმომადგენლებისათვის
საქართველოს უსაფრთხოების და განვითარების ცენტრის (GCSD) ორგანიზებით, საქართველოს რეგიონებში მოქმედი არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და მედია საშუალებების წარმომადგენლებისათვის თბილისში სასწავლო/საინფორმაციო ტური ჩატარდა ქვეყნის უსაფრთხოებისა და საგარეო პოლიტიკის პრიორიტეტებთან დაკავშირებით. ვიზიტის ფარგლებში, მონაწილეები შეხვდნენ საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილეს ქალბატონ ანა დოლიძეს, ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველ მოადგილეს ბატონ არჩილ ყარაულაშვილს, საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინიტროს ევროინტეგრაციის დეპარტამენტის დირექტორს დავით სოლომონიას, ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის დირექტორს ქალბატონ ქეთევან ჩაჩავას, ნიდერლანდების ელჩის მოადგილეს ფლორ ნუიტენ-ელზინიას და ჟურნალისტ ირაკლი ტაბლიაშვილს.
მონაწილეები ასევე შეხვდნენ ენპარდის (ENPARD) წარმომადგენელს თამარ ხუნწარიას და გაეცნენ ევროკავშირის პროგრამას სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარებისათვის.
დიდ მადლობას ვუხდით თითოეულ უწყებას თანამშრომლობისთვის და საინტერესო შეხვედრების ორგანიზებისთვის.
განსაკუთრებულ მადლობას ვუხდით ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს, რომლის მხარდაჭერითაც გაიმართა აღნიშნული ტური პროექტ „VOTE SMART“-ის ფარგლებში.

Study/informational tour for regional non-governmental organizations and media representatives
Georgian Center of Security and Development (GCSD) has organized study/informational tour for regional non-governmental organizations and media representatives in Tbilisi on the issue of National Security and foreign policy priorities. In frames of the visit the meetings were held with Mrs. Anna Dolidze, Deputy Minister of Defense, Mr. Archil Karaulashvili, First Deputy State Minister of Georgia on European and Euro-Atlantic integration, Mr. David Solomonia- – Director of European Integration Department of Ministry of Foreign Affairs of Georgia; Mrs Ketevan Chachava -Director of Information Center on NATO and EU; Mrs. Floor Nuiten-Elzinga- Deputy head of mission of Embassy of the kingdom of the Nitherlands; Mr Irakli Tabliashvili- Journalist.
Participants have also met with Mrs. Tamar Khuntsaria-Team Leader of ENPARD Communication Unit which briefed the visitors on the EU program supporting agriculture and rural development.
We express gratitude to all participants, ministries and agencies for interesting meetings.
Special thanks to the Embassy of the Kingdom of the Netherlands for supporting the study tour in frames of the project “VOTE Smart”