GCSD-მ პროგრამის “ძალადობრივი ექსტრემიზმისა და რადიკალიზაციის პრევენციის მიმართულებით საქართველოს შესაძლებლობების გაძლიერება“ განცორციელების პირველი წელი შეაჯამა
საქართველოს სტრატეგიისა და განვითარების ცენტრმა (GCSD) 16 აპრილს, პროგრამის - “ძალადობრივი ექსტრემიზმისა და რადიკალიზაციის პრევენციის მიმართულებით საქართველოს შესაძლებლობების გაძლიერება“,  პირველი წლის შემაჯამებელი ღონისძიება გამართა
შეხვედრა GCSD დირექტორმა გიორგი გოგუაძემ გახსნა და მადლობა გადაუხადა პარტნიორი უწყებებისა და ორგანიზაციების წარმომადგენლებს. GCSD-ის დირექტორის მოადგილემ მარიამ თოხაძემ, განიხილა პროგრამის მიზნები და შეაჯამა მისი განხორციელების პირველი წელი. პროგრამის ფარგლებში გაცემული ქვეგრანტების მფლობელი ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა მაკა ბიბილეიშვილმა (სამოქალაქო განათლების პედაგოგთა ფორუმი) და ნათია კუპრაშვილმა (ჟურნალისტიკური რესურს ცენტრი) ისაუბრეს ქვეპროექტების ფარგლებში შესრულებულ სამუშაოებზე, მიღებულ გაკვეთილებსა და გამოწვევებზე. ღონისძიების დასასრულს მარიამ თოხაძემ პროექტის მომდევნო წლისათვის დაგეგმილი აქტივობები წარადგინა
ნორვეგიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს ფინანსური მხარდაჭერით, GCSD-იმ ოთხწლიანი მრავალშრიანი პროგრამის განხორციელება, 2020 წელის მარტიტან დაიწყო. პროგრამის მიზანია განავითაროს ქვეყნის ძალადობრივი ექსტრემიზმისა და რადიკალიზაციის პრევენციის შესაძლებლობები. იგი გულისხმობს GCSD-ის აქტიურ თანამშრომლობას, როგორც შესაბამის სახელმწიფო სექტორებთან, ისე მედიის, აკადემიის, სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებთან.

GCSD summed up the first year of a program - "Enhancing the Capacity of Georgia in Preventing Violent Extremism and Radicalization"
On April 16, the Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) summed up the first year of a program - "Enhancing the Capacity of Georgia in Preventing Violent Extremism and Radicalization".
The event was opened by Giorgi Goguadze, GCSD Director, who thanked the representatives of partner state institurions and organisations. Mariam Tokhadze, Deputy Director of GCSD, discussed the goals of the program and summarized the first year of its implementation. Maka Bibileishvili, representative of the Civic Education Teachers' Forum, and Natia Kuprashvili, representative of the Journalism Resource Center, spoke about the work done under the sub-projects within the program, lessons learned and challenges they faced. At the end of the event, GCSD representatives presented the activities planned for the next year of the program.
With the financial support of the Norwegian Ministry of Foreign Affairs, GCSD has launched a four-year multi-layered program in 2020. The program aims to develop the country’s capacity to prevent violent extremism and radicalization. It involves the active cooperation of the GCSD with the relevant public sectors, as well as with representatives of the media, academia, civil society and civic education teachers.