GCSD პროექტში „ასოცირების შეთანხმების განხორციელების მხარდაჭერა საქართველოში – II“ ჩაერთო
მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ GCSD, როგორც კონსორციუმის წევრი, ჩაერთო ევროკავშირის მიერ დაფინანსებულ პროექტში „ასოცირების შეთანხმების განხორციელების მხარდაჭერა საქართველოში – II“.
ასოცირების შეთანხმების განხორციელების მხარდამჭერი პროექტი II (AA Facility II), ასოცირების შეთანხმებისა და ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი ვაჭრობის შესახებ შეთანხმების განხორციელების პროცესში, სათანადო დახმარებას გაუწევს, როგორც საქართველოს მთავრობას, ისე საქართველოს პარლამენტს, იმ პრიორიტეტებზე ფოკუსირებით, რომლებიც ევროკავშირსა და საქართველოს შორის ასოცირების დღის წესრიგითა და 2017-2020 წლების ჩარჩო ხელშეკრულებითაა გათვალისწინებული.
ექსპერტული დახმარება, რომელსაც პროექტის ექსპერტები გაუწევენ ბენეფიციარ უწყებებს, ხელს შეუწყობს პოლიტიკის განვითარებას, კიდევ უფრო გააძლიერებს ასოცირების შეთანხმების განხორციელების პროცესის კოორდინაციას, ანგარიშგებას, გაზრდის ცნობადობას აღნიშნულთან დაკავშირებით და ხელს შეუწყობს სამართლებრივი და ინსტიტუციური რეფორმების განხორციელებას, ევროკავშირის დახმარების კოორდინაციასა და მონიტორინგს.

GCSD Engaged In Eu-funded Facility For The Implementation Of The EU-Georgia Association Agreement – Ii
We are happy to announce that as the consortium member, GCSD engaged in EU-funded Facility for the Implementation of the EU-Georgia Association Agreement – II.
The AA Facility II will provide its pertinent support to the Government and Parliament of Georgia in the implementation of the EU-Georgia agreements, in particular, the Association Agreement /DCFTA, by focusing on the priorities outlined in the Association Agenda and Single Support Framework 2017-2020. The expert assistance to be rendered shall contribute to the policy development, further strengthening the policy programming, coordination, reporting and awareness of the Association Agreement implementation, definition and introduction of the required legal and institutional reforms as well the coordination and monitoring of EU external assistance.