კონფერენცია - „ისაუბრე, იკვლიე და აღმოაჩინე ნატო“
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის ორგანიზებით, პროექტის - „ისაუბრე, იკვლიე და აღმოაჩინე ნატო“ - ფარგლებში, კონფერენცია გაიმართა.
კონფერენცია საქართველოში პოლონეთის რესპუბლიკის ელჩმა მარიუშ მაშკიევიჩმა და GCSD-ის დირექტორმა მარიამ თოხაძემ გახსნეს.
კონფერენცია სამი პანელისგან შედგებოდა, სადაც თემატურმა დარგის ექსპერტებმა ისაუბრეს ჩრდილოატლანტიკური ალიანსის ირგვლივ არსებულ თემებზე. ასევე, პანელურ დისკუსიებში მონაწილეობდნენ პროექტის ფარგლებში გამოცხადებული სტუდენტური კვლევითი კონკურსის გამარჯვებულები, რომლებმაც საკუთარი ნაშრომები წარადგინეს. კონფერენციის ბოლოს მათ შესაბამისი სერტიფიკატებიც გადაეცათ.
პროექტს „ისაუბრე, იკვლიე და აღმოაჩინე ნატო“ GCSD საქართველოში პოლონეთის რესპუბლიკის საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს. პროექტი რამდენიმე კომპონენტისგან შედგება, კერძოდ - საუბრები ნატოს შესახებ, სტუდენტების და ექსპერტების მიერ კვლევითი დოკუმენტების მომზადება და შემაჯამებელი კონფერენცია.

conference - "Talk, Research and Discover NATO"
The Georgian Center for Strategy and Development hosted the conference within the framework of the project - "Talk, Research and Discover NATO".
At the conference, the opening remarks were made by the Ambassador of the Republic of Poland to Georgia, Mariusz Mashkiewicz, and the Director of GCSD, Mariam Tokhadze.
The conference consisted of three panels, where thematic experts discussed topics related to the North Atlantic Treaty Organization. The winners of the student research competition announced within the project also participated in the panel discussions, presenting their own papers. At the end of the conference, they received relevant certificates.
The project "Talk, Research and Discover NATO" is implemented by GCSD with the financial support of the Embassy of the Republic of Poland in Georgia. The project consists of several components, more specifically - NATO Talks, preparation of research papers by students and experts, and a concluding conference.