მასტერკლასი - ახალგაზრდობის ჩართულობა სამოქალაქო საზოგადოების საქმიანობაში
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (GCSD) ორგანიზებით, პანკისში მომუშავე სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების წარმომადგენლებისათვის, ახალგაზრდობის ჩართულობის შესახებ ონლაინ მასტერკლასი ჩატარდა.
მასტერკლასი, ახალგაზრდული ორგანიზაცია „დრონის“ დამფუძნებელმა და Erasmus+ ახალგაზრდებისთვის და საქართველოში ევროპის სოლიდარობის კორპუსის კოორდინატორმა გიორგი კიკალიშვილმა ჩაატარა. მასტერკლასზე მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია თუ რა შესაძლებლობები არსებობს ქვეყანაში ახალაგზრადებისთვის და ახალაგზარდებთან მომუშავე ორგანზიაციებსითვის. საუბარი შედგა მოხალისეობრივ და გაცვლით პროგრამებზე, მოხალისეობრივი საქმიანობის სფეროებზე, ასეთი ტიპის პროექტების მნიშვნელობაზე ორგანიზაციებისთვის და მათი განხორციელების სხვადასხვა ასპექტებზე. მასტერკლასის მონაწილეებმა ასევე მიიღეს პრაქტიკული რეკომენდაციები სამოქალაქო საზოგადოების საქმიანობაში ახალგაზრდობის ჩართულობის შესახებ.
მასტერკლასი ჩატარდა პროექტის - „პანკისის ადგიობრივი საზოგადოების ორგანიზაციებს შესაძლებლობის გაზრდა - მეორე ფაზა“ ფარგლებში, რმელსაც GCSD, USAID პაკისის სათემო კავშირებთან პარტნიორობით ახორციელებს. პროექტის ფარგლებში მასტერკლასები ჩატარდება ასევე ტურიზმის და რეგიონული განვითარების შესახებ.

The Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) organized an online masterclass on youth involvement for representatives of civil society organizations working in Pankisi.
The masterclass was hosted by Giorgi Kikalishvili, the founder of the youth organization "Droni" and the coordinator of Erasmus + for Youth and the European Solidarity Corps in Georgia. Masterclass participants were introduced about the opportunities available in Georgia to young people and to youth organizations. Talks focused on volunteering and exchange programs for youth, areas of volunteering, the importance of such projects for CSOs and various aspects of their implementation. The master class participants also received practical recommendations on youth engagement in civil society activities.
The masterclass was held in the framework of the project “Capacity Building of Local Civic Society Organizations of Pankisi – Phase II”, implemented by GCSD in cooperation with USAID Pankisi Community Links. Masterclasses on tourism and regional development will also be held as part of the project.