პროექტი - "ისაუბრე, იკვლიე და აღმოაჩინე ნატო"
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრმა - GCSD ახალი პროექტი - "ისაუბრე, იკვლიე და აღმოაჩინე ნატო" დაიწყო. პროექტის მიზანია, ახალგაზრდებს და საზოგადოების სხვა ჯგუფებს გააცნოს ჩრდილოატლანტიკური ხელშეკრულების ორგანიზაციის შესახებ არსებული აქტუალური თემები და ხელი შეუწყოს ამ საკითხებზე დისკუსიის წარმართვას.
პროექტი რამდენიმე კომპონენტისგან შედგება, კერძოდ: საუბრები ნატოს შესახებ, სტუდენტებისა და ექსპერტების მიერ კვლევითი დოკუმენტების მომზადება და შემაჯამებელი კონფერენცია.
პროექტი თბილისში პოლონეთის რესპუბლიკის საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება, რომელიც ასევე არის ნატოს საკონტაქტო საელჩო საქართველოში.

Georgian Center for Strategy and Development has launched a new project - "Talk, Research and Discover NATO". The project aims to introduce students, and different groups of society, NATO-related actual topics and foster discussion on them.
The aforementioned project consists of various events, more specifically NATO Talks, preparation of research papers by students and experts, and a concluding conference.
The project is implemented with the financial support of the Embassy of the Republic of Poland in Tbilisi, also being a NATO contact point embassy in Georgia.