შეხვედრა სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო ადმინისტრაციის წარმომადგენლებთან
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის - GCSD პროექტის, „ინფორმაციული არჩევანი პანდემიის წინააღმდეგ“ გუნდი, ახალციხის მერიაში ადგილობრივი თვითმმართველობისა და სამხარეო ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს შეხვდა. მხარეებმა განიხილეს ვაქცინაციის მიმართულებით, რეგიონში არსებული ვითარება და დაგეგმეს ერთობლივი საინფორმაციო ღონისძიებები.
პროექტის ფარგლებში ქართულ და სომხურ ენებზე შემუშავებული ბეჭდური საინფორმაციო მასალები, ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებს, არასამთავრობო ორგანიზაცია „ტოლერანტს’’ და სასურსათო მაღაზიათა ქსელ „მაგნიტს“ გადაეცა.
ვაქცინაციის საკითხზე მომზადებული სხვადასხვა მედია პროდუქტები და ბეჭდური მასალა აქტიურად გავრცელდება სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში რისთვისაც GCSD მადლობას უხდის ადგილობრივ თვითმართველობას, სამოქალაქო საზოგადოების და კერძო სექტორის წარმომადგენლებს.
პროექტი ხორციელდება ფონდი ღია საზოგადოება საქართველოს მხარდაჭერით. პროექტი მიზნად ისახავს ხელი შეუწყოს ვაქციინაციის მნიშვნელობის შესახებ მოსახლეობის ცნობიერების ამაღლებას და ვაქცინაციის უფრო ეფექტიანად განხორციელებას სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში

Meeting with regional administration of Samtskhe-Javakheti region
The team of the Georgian Center for Strategy and Development Center's project "Informed Choice against Pandemic" met with representatives of local self-government and regional administration at Akhaltsikhe City Hall, Samtskhe-Javakheti region. The parties discussed the current situation in the region in the field of vaccination and planned joint informational activities.
Under the project, printed informational materials in Georgian and Armenian languages were handed over to the representatives of the local self-government, the non-governmental organization "Toleranti" and the grocery store chain "Magnit".
Various media products and print materials on vaccination will be actively distributed in the Samtskhe-Javakheti region, for what the GCSD thanks the local government, civil society and the private sector.
The project is implemented with the support of the Open Society Georgia Foundation. The project aims to raise public awareness about the importance of vaccination and make vaccination more effective in the Samtskhe-Javakheti region.