ტრენინგი კონფლიქტის მართვის და მედიაციის საკითხებზე
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (GCSD) ორგანიზებით, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებისთვის, კონფლიქტის მართვის და მედიაციის საკითხებზე ტრენინგი ჩატარდა. სწავლებაში მონაწილე სამართალდამცავებმა ინფორმაცია მიიღეს შემდეგ საკითხებზე: კონფლიქტის არსი, კონფლიქტის მართვის მეთოდები, მედიაციის როლი, მოლაპარაკების პროცესი და სხვ.
ტრენინგებს მართლწესრიგის ოფიცრები, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტისა და მიგრაციის დეპარტამენტის წარმომადგენლები დაესწრნენ. სწავლება მოიცავდა როგორც თეორიულ, ასევე პრაქტიკულ სავარჯიშოებს.
სწავლება პროექტის - „საზოგადოებასა და პოლიციას შორის ნდობის გამყარება“ ფარგლებში გაიმართა, რომელსაც საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრი (GCSD) ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს მხარდაჭერით ახორციელებს.
აღნიშნული პროექტი 2018 წლიდან, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტთან მჭიდრო თანამშრომლობით ხორციელდება და მართლწესრიგის ოფიცრის ინსტიტუტის განვითარების ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.

Training on Conflict Management and Mediation
Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) organized training on Conflict Management and Mediation for the representatives of the Ministry of Internal Affairs of Georgia. The training covered topics, such as: The concept of conflict and management methods, the role of the mediation, the negotiation process, etc.
Community Oriented Police officers, representatives of the Patrol Police Department and the Migration Department attended the trainings. The training included both theoretical and practical exercises.
The training was held within the framework of the project - "Building Trust and Confidence between Police and Society", which is implemented by GCSD with the support of the Embassy of the Netherlands in Georgia.
The project has been implemented since 2018 in close cooperation with the Department of International Relations of MIA. The project aims to promote the development of the community-oriented police officer Institute.