კონფერენცია - ინკლუზიური საზოგადოების განვითრების ხელშეწყობა ქალების გაძლიერების გზით
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (GCSD) ინიციატივით, პროექტ “SHE’s GREAT”-ის ფარგლებში, კონფერენცია - “ინკლუზიური საზოგადოების განვითრების ხელშეწყობა ქალების გაძლიერების გზით” ჩატარდა.
კონფერენციის მიზან, საქართველოში გენდერული თანასწორობის, გენდერული ნიშნით დისკრიმინაციისა და ძალადობის წინააღმდეგ მიმართულ ძალისხმევათა კონსოლიდაცია წარმოადგენდა. კონფერენციაში მონაწილეობდნენ აღნიშნულ საკითხებზე მომუშავე ექსპერტები და პრაქტიკოსები სხვადასხვა სექტორიდან, მათ შორის საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების, საჯარო უწყებებისა და მთავრობის წარმომადგენლები.
კონფერენცია შედგებოდა სამი პანელისგან:
1. ქალები გადაწყვეტილების მიღების პროცესებში;
2. გენდერული ნიშნით ძალადობა და დისკრიმინაცია;
3. გენდერ-ინკლუზიური განათლება
კონფერენციის მონაწილეებმა ერთმანეთს საკუთარი გამოცდილება და შესაბამისი მიმართულებით დაგროვილი ცოდნა გაუზიარეს. ასევე, პანელური დიკუსიების დროს მოხდა სხვადასხვა პრობლემის იდენტიფიცირება და შესაძლო გადაჭრის გზებზე მსჯელობა წარიმართა.
ღონისძიებაგენდერული ნიშნით ძალადობის წინააღმდეგ 16 დღიანი აქტივიზმისკვირაში გაიმართა.
SHE’s GREAT (Support Her Empowerment – Girls’ Resilience, Enterprise, and Technology Initiative) ორგანიზაცია IREX-ის გლობალური ინიციატივაა, რომელიც ქალთა გლობალური საკითხების შესახებ აშშ-ი სახელმწიფო დეპარტამენტის მდივანის ოფისის მხარდაჭერით სხვადასხვა ქვეყანაში ხორციელდება. პროექტი საქართველოში საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (GCSD) ძალისხმევით ტარდება.

Georgian Center for Strategy and Development (GCSD), withing the project “SHE’s GREAT”, hosted a conference - "Promoting the Development of an Inclusive Society by Empowering Women". The conference was organised as a part of the implementing partner-led local initiative.
The aim of the conference was to consolidate efforts against gender equality, gender discrimination and violence in Georgia. The conference was attended by experts and practitioners working on these issues from various sectors, including representatives of international and non-governmental organisations, public agencies and government.
The conference consisted of three panels:
- Women in decision-making processes;
- Gender-based violence and discrimination;
- Gender-inclusive education;
The conference participants shared their experience and knowledge accumulated in the relevant field. Also, during the panel discussions, participants identified problems and discussed possible solutions.
The event was held during the 16 Days of Activism Against Gender-Based Violence.
SHE’s GREAT (Support Her Empowerment - Girls ’Resilience, Enterprise, and Technology Initiative) is an IREX Global Initiative, which is implemented in various countries, with the support of the US Department of State’s Secretary’s Office of Global Women Issues in various countries. The project is implemented in Georgia by GCSD.