სასწავლო ფესტივალები საჯარო სკოლებში
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (GCSD) ორგანიზებით, პროექტის SHE’s GREAT!, ფარგლებში, საქართველოს 5 საჯარო სკოლაში სასწავლო ფესტივალები ჩატარდა. ფესტივალების მიზანს, პროექტის მონაწილეების ("გენდერი და ჩემი თემის" კლუბების წევრების) გამოცდილების და ცოდნის გაზიარება თემში, ასევე მათი საპროექტო იდეების პრეზენტაცია წარმოადგენდა.
სასწავლო ფესტივალები ჩატარდა:
- #132 საჯარო სკოლაში, თბილისი;
- #3 საჯარო სკოლაში, სოფელი წეროვანი, მცხეთა;
- ჩაქვის #1 სკოლაში, ქობულეთი;
- სავანეთის საჯარო სკოლაში, ბოლნისი;
- ახალციხის #1 სკოლაში.
ფესტივალზე მოწვეული იყვნენ, მონაწილე ბავშვების მშობლები, სკოლების მოსწავლეები და მასწავლებლები, ასევე სამოქალაქო სექტორის და ადგილიბრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები.
ფესტივალის ფარგლებში შედგა კლუბის წევრების მიერ შესრულებული ნაშრომების გამოფენა, პრეზენტაციები და ვორქშოფები მოწვეული სტუმრებისთვის ისეთ თემებზე, როგორებიცაა გენდერული თანასწორობა, გენდერული სტერეოტიპები და ნორმები.
პროექტი SHE’s GREAT! გლობალური პროგრამის ნაწილია, რომელსაც GCSD, სამოქალაქო განათლების პედაგოგთა ფორუმთან ერთად, მიმდინარე წლის მარტიდან ახორციელებს.

Learning Festivals in Public Schools
The Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) organized Learning Festivals in 5 public schools of Georgia within the framework of the project SHE’s GREAT! The festivals aimed to share the experience and knowledge of the project participants (members of the "Gender and My Community" (GMC) clubs) obtained through GMC sessions with the local community, as well as to present their project ideas.
Learning Festivals were held:
- Tbilisi Public School N132 - Tbilisi;
- Tserovani Village N3 Public School - Mtskheta Municipality;
- Kobuleti Municipality, Chakvi N1 School - Kobuleti Municipality;
- Bolnisi Municipality - Savaneti Public School - Bolnisi Municipality;
- Akhaltsikhe N1 School - Akhaltsikhe Municipality.
Parents of participating children, students, and teachers of schools and representatives of non-governmental organizations and local authorities were invited to the festival.
The festival included an exhibition of works created by club members, presentations, and workshops for guests on topics such as gender equality, gender stereotypes, and norms.
Project SHE’s GREAT! Is part of a global program that GCSD has been implementing since March of this year, in conjunction with the Civic Education Teachers Forum.