ძალადობრივი ექსტრემიზმისა და რადიკალიზაციის პრევენცის მიზნით მესამე ქვე-გრანტი გაიცა
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრმა (GCSD - მ), პროექტის „ძალადობრივი ექსტრემიზმისა და რადიკალიზაციის პრევენციისთვის საქართველოს შესაძლებლობების განვითარება“ ფარგლებში მესამე ქვე გრანტი გასცა.
GCSD-ის პარტნიორი „დემოკრატიის ლაბორატორია“ გახდა. პროექტი, რომელიც მომდევნო ერთი წლის განმავლობაში განხორციელდება, მიზნად ისახავს, ციფრული აქტივაციისა და დისტანციური დასაქმების გზით, პანკისის ხეობაში მცხოვრები ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლებას, უნარების შეძენას და შესაძლებლობების გაძლიერებას.
პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია სასწავლო პროგრამები, პარტნიორ ორგანიზაციებში, შემდეგ თემებზე:
• ტექსტის წერა და სთორითელინგი;
• ვებდეველოპმენტი;
• სოციალური მედიის მართვა და ციფრული მარკეტინგი;
• მონაცემთა ანალიზი და ვიზუალიზაცია;
• მენეჯმენტი/თვითდასაქმება/აქტივიზმი და ადვოკატირება;
• ციფრული და მედიაწიგნიერება.
პროექტში მონაწილეობას ჯამში 60 ახალგაზრდა მიიღებს.
GCSD, პროექტს - „ძალადობრივი ექსტრემიზმისა და რადიკალიზაციის პრევენციისთვის საქართველოს შესაძლებლობების განვითარება 2020 წლიდან, ნორვეგიის სამეფოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს მხარდაჭერით ახორციელებს.
ტრენინგი ტერორიზმის და ძალადობრივი ექსტრემიზმის შესახებ
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (GCSD) მიერ ორგანიზებული ორდღიანი ტრენინგი, ტერორიზმის და ძალადობრივი ექსტრემიზმის შესახებ დასრულდა. ტრენინგში მონაწილეობდნენ ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლის ეროვნული სტრატეგიის შემუშავებისა და მონიტორინგის მუდმივმოქმედი უწყებათაშორისი...
ძალადობრივი ექსტრემიზმის საკითხებზე კერძო-საჯარო დიალოგის პლატფორმის რიგით მეოთხე შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (GCSD) ორგანიზებით, ტერორიზმის და ძალადობრივი ექსტრემიზმის საკითხებზე კერძო-საჯარო დიალოგის პლატფორმის (საბჭო)  რიგით მეოთხე შეხვედრა გაიმართა. საბჭო, პროგრამის “ძალადობრივი ექსტრემიზმისა და რადიკალიზაციის პრევენციისთვის საქართველოს...

GCSD ISSUED A Third SUB-GRANT FOR PREVENTING VIOLENT EXTREMISM AND RADICALIZATION
The Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) issued a second sub-grant in the framework of the project “Enhancing the Capacity of Georgia in Preventing Violent Extremism and Radicalization”.
The grant was awarded to "Democracy Laboratory". The project, which will be implemented over the next year, aims to raise awareness, develop skills and build the capacity of young people living in the Pankisi Valley through digital activation and distance employment.
Within the framework of the project, training programs are planned in partner organisations on the following topics:
• Text writing and storytelling;
• Web development;
• Social media management and digital marketing;
• Data analysis and visualisation;
• Management / Self-employment / Activism and Advocacy;
• Digital and media literacy.
A total of 60 young people will take part in the project.
The project - “Enhancing the capacity of Georgia in Preventing Violent Extremism and Radicalization” is implemented by GCSD with the financial support of the Ministry of Foreign Affairs of the Kingdom of Norway.
call for International Experts/Organisations in PCVE
Terms of Reference for International Experts/Organisations to design curricula and training modules and deliver specific trainings Project “Enhancing the capacity of Georgia in preventing violent extremism and...
Training on terrorism and violent extremism
Two-day training on terrorism and violent extremism organized by the Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) has ended. The training was attended by the representatives of the...