მართლწესრიგის ოფიცრებს „კონფლიქტის მართვის და მედიაციის“ საკითხებზე ტრენინგი ჩაუტარდათ
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (GCSD) ორგანიზებით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის მართლწესრიგის ოფიცრებისთვის, „კონფლიქტის მართვის და მედიაციის“ საკითხებზე ტრენინგი ჩატარდა. სწავლებაში მონაწილე ოფიცრებმა ინფორმაცია მიიღეს კონფლიქტის არსის და მართვის მეთოდებზე, ასევე, მედიაციის პროცესის და მედიატორის როლზე.
ტრენინგში მონაწილეობა მიიღო მართლწესრიგის 15-მა ოფიცერმა. სწავლება მოიცავდა როგორც თეორიულ, ასევე პრაქტიკულ სავარჯიშოებს.
სწავლება პროექტის - „საზოგადოებასა და პოლიციას შორის ნდობის გამყარება“ ფარგლებში გაიმართა, რომელსაც საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრი (GCSD) ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს მხარდაჭერით ახორციელებს.
აღნიშნული პროექტი 2018 წლიდან, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტთან მჭიდრო თანამშრომლობით ხორციელდება და მართლწესრიგის ოფიცრის ინსტიტუტის განვითარების ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.

Community-oriented police officers were trained on Conflict Management and Mediation
Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) organized training on "Conflict Management and Mediation" for community-oriented police officers (COPs) of the Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs (MIA). COPs were trained about the essence and methods of conflict management, as well as the mediation process and the role of mediator.
15 COPs participated in the training. The training included both theoretical and practical exercises.
The training was held within the framework of the project - "Building Trust and Confidence between Police and Society", which is implemented by GCSD with the support of the Embassy of the Netherlands in Georgia.
The project has been implemented since 2018 in close cooperation with the Department of International Relations of MIA. The project aims to promote the development of the community-oriented police officer Institute.